ObrazokArchivClankovOK

Hovorme o jedle 🍎

Sme jeden veľký skvelý tím, tím zložený zo super žiakov, ktorí sú ochotní a nadšení pre každé bláznovstvo a aktivitu, ktorú im my učitelia vymyslíme. Na túto skutočnosť sme neprišli len tak náhodou. Poviem Vám, že posledný týždeň bol na našej škole poriadne hektický.

Zapojili sme sa totiž do súťaže, ale nie takej obyčajnej. Táto si vyžadovala zapojenie všetkých „operatívnych zložiek“ - učiteľov, žiakov a samozrejme rodičov. A bolo to poriadne náročné, no dnes sme na seba všetci patrične hrdí, lebo „sme to dali“. Začalo sa to dlhými prípravami a plánovaním aktivít, tak aby boli zaujímavé, tvorivé, iné a hlavne obstáli v konkurencii iných škôl. 📷

1. deň
Tak tento deň ohodnotili deti ako ten naj – nie je sa čo čudovať, taká fantastická ochutnávka koláčov aká bola u nás... Za to patrí veľká vďaka Vám rodičia, lebo boli naozaj od výmyslu sveta a všetky splnili povinnú ingredienciu – JABLKO. Jabĺčkami  sa to v škole  priam hemžilo, lebo sme súťažili o najmenšie a najväčšie jabĺčko. Vyhralo jablko Sofie Salvovej, ktoré malo bezmála 500g a naopak najmenšie patrilo Sofii Zacharovej to vážilo 1g.

2. deň
Land art, fotografovanie, maľovanie, strihanie, lepenie – jednoducho umenie. A všade v umení nesmela chýbať zelenina a ovocie. Básnické črevá sa rozbásnili a ospievali zeleninu a ovocie z každej strany.  Výstavu krásnych výtvarných prác Vašich detí môžete stále obdivovať na chodbách školy a v triedach. A ako bonus z tohto dňa vzišiel jeden nádherný produkt – kalendár, ktorý celý nakreslili naše deviatačky a exkluzívne si ho budete môcť kúpiť na vianočných trhoch a počas našej akadémie. Pretože rok 2020 bude chutiť jablkom.

3. deň
Nedočkavé pohľady sprevádzali výstavu sušeného ovocia a orieškov, pretože každý čakal kedy už môže konečne degustovať. O sušení sa rozhovorili ôsmačky a zas sme o niečo vzdelanejší a vieme si vybrať kvalitné sušené produkty. No nie každé ovocie si môžeme odtrhnúť zo stromu v záhrade, niektoré precestuje tisícky kilometrov, preto sa žiaci zahrali na pátračov a priamo v obchode zisťovali akú cestu k nám jednotlivé ovocie meria.

4. deň
Aby sa ovociu a zeleninke darilo, potrebuje malé zvieratká, ktorých sa veľakrát úplne zbytočne bojíme. My sme strach prekonali a zvieratká ubytovali priamo v hoteli – hmyzom. Odšťavili sme si chutné šťavy, malí chemici dokazovali aká zdravá je vlastnoručne vyrobená citronáda a porovnali ju zo zložením kúpnej malinovky. Väčší chemici zas podrobili jabĺčko rôznym pokusom – merali PH, pozorovali hnednutie ovocia, stanovenie cukru v jabĺčnej šťave a porovnali kúpne a domáce jabĺčka.

5. deň
Tak parádne ako sme začali, tak sme týždeň aj ukončili. Hneď ráno siedmaci napiekli v školskej kuchyni voňavú štrúdľu, šiestaci asistovali pani kuchárkam pri príprave žemľovky a úplné šialenstvo rozpútala súťaž v jedení jablka na rýchlosť. Máme o jeden zúbok menej, ale atmosféra neopakovateľná.

Ďakujeme všetkým deckám, ktoré sa dokázali úžasne nadchnúť, rodičom, ktorí nás vždy podporia a nezostáva nám nič iné len si silno držať palce, aby sa naše úsilie páčilo a obstálo v konkurencii iných škôl.

© 2018

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.