Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že plenárne rodičovské združenie sa uskutoční v pondelok dňa 16.09.2019 o 16:00 hod. v priestoroch jedálne základnej školy. Po skončení plenárneho RZ sa uskutočnia triedne rodičovské združenia.

Otvorenie šk.r. 2019 / 20

Dňa 02.09.2019 sme otvorili brány školy v školskom roku 2019/2020. Fotografie zo slávnostného otvorenia školského roka a uvítania prvákov nájdete vo fotogalérii 📷

Šk. r. 2018 / 2019

Exkurzia - Múzeum SNP

Dňa 20. júna 2019 sa naši deviataci zúčastnili dejepisnej exkurzie v Múzeu SNP v Banskej Bystrici. Sprevádzali ich výborní lektori, ktorí im pútavou zážitkovou formou opäť priblížili históriu druhej svetovej vojny, Slovenského štátu a národného povstania, v ktorom sa Slováci postavili proti nacistickému Nemecku.

Počas riešenia interaktívnych úloh pracovali deviataci so zaujímavými historickými prameňmi. Azda najviac ich zaujal starý telefónny prístroj, pomocou ktorého boli počas 2. svetovej vojny vysielané šifrované správy. Telefón sa zapáčil chalanom natoľko, že si vyskúšali aj silu elektrického výboja. 😃

Nezabúdajme, že dejiny nám ponúkajú veľké posolstvá, ale i varovania. Len vzdelaní ľudia sa dokážu z histórie poučiť a neopakovať fatálne chyby predkov. 📷

Slávik SR - Kraj

Súťaž Slávik Slovenska 2019 sa dostáva pomaly do finále. Jej krajské kolo sa uskutočnilo 3. júna v Žiline, na ktorom nás reprezentovala Sofia Salvová za hudobného doprovodu Filipa Mihoka.

Jej výborná interpretácia a krásny „ľudovo“ zafarbený hlas oslovili porotu natoľko, že jej bolo udelené 2. miesto. Veľmi sa tomuto úspechu tešíme a Sofii srdečne blahoželáme. 📷

Výlet - Spišský hrad 🚌

V pondelok 10. júna sa žiaci prvého až piateho ročníka vybrali navštíviť najväčší zrúcaninový hradný komplex v strednej Európe - Spiššský hrad.

Cesta autobusom ubehla pomerne rýchlo. Na hrade bol pre deti pripravený zábavný program a divadlo o Pyšnej princeznej. Prezreli sme si aj časť expozície hradu - kúpeľňu, hradnú kuchyňu, izby s historickým nábytkom, zbrane a brnenia,... Samozrejme nesmel chýbať nákup suvenírov a spokojní sme sa mohli vrátiť z výletu domov. 📷

Výlet - Košice

Na koncoročný výlet sa siedmaci vybrali do metropoly východu do Košíc. V Kulturparku sa stali súdnymi znalcami, ktorých úlohou bolo objasniť trestný čin. Stala sa vražda alebo to bola nešťastná náhoda či samovražda? Každá skupina získala vzorku z miesta činu a separačnou metódou žiaci vzorku analyzovali a vyvodili záver.

Po vyriešení prípadu kroky bádateľov viedli do Klamária – výstavy Psychologického ústavu Akadémie vied Českej republiky, kde sa presvedčili, čo prezrádzajú optické klamy o ľudskej mysli.
Krásne historické centrum mesta žiaci obdivovali spoza dáždikov cestou na  železničnú stanicu. Aj ono bude stáť za pozornosť, ale to zasa niekedy inokedy. 📷

Výlet do Prahy 🚂

V dňoch 10. a 11. júna sme boli so žiakmi 6. a 8. ročníka  (deň po nás sem prišli aj deviataci) na výlete v hlavnom meste Českej republiky - v Prahe. Počasie sme si lepšie ani nemohli priať 🌞 a tak vydarenému výletu nič nestálo v ceste. Plný zážitkov z Pražskej ZOO, Chrámu sv. Víta, Zlatej uličky, Petřínskej rozhľadne a zo všetkých najznámejších pamiatok a uličiek v centre mesta, sme sa štastne vrátili domov.

To naj sa nám podarilo zachytiť aj na fotografie a tak sa aspoň takto môžeme podeliť o svoje zážitky 📷

Sadovo 🍎🍐

Tak ako sme už informovali, podarilo sa nám uspieť v druhom ročníku projektu Sadovo a tak sme sa stali jednou z 11 škôl Slovenska, ktoré budú môcť na svojom pozemku vysadiť staré odrody ovocných stromov.

V rámci projektu sa dve žiačky Z. Pechová a L. Senková spolu s pani učietľkou zúčastnili júnovej ovocinárskej exkurzie. Navštívili Centrum Veronica v Hostětíne, ktorého lektori si pripravili výučbový program v miestnom sade a pozreli si krajinu okolia v rámci jablčnej „pátračky“. Druhý deň strávili v extenzívnom ovocnom sade Španie v Novej Bošáci, ako aj v ovocnej škôlke v Bošáci.

Žiačky vďaka exkurzii, budú pod vedením pani učiteľky lektorkami a budú našich žiakov vzdelávať v téme ohrozenia, významu a záchrany odrodového dedičstva a ovocných stromov v krajine. 🌳😉 📷

MDD 😃

V piatok 31. mája 2019 sme na našej škole oslavovali Medzinárodný deň detí. Deti sa pod vedením deviatakov rozdelili do tímov a súťažili medzi sebou v rôznych športoch. Cieľom však nebolo vyhrať, aj keď na víťazov čakali pekné ceny, ale dobre sa zabaviť, čo sa nám, aj vďaka malému zázraku v podobe slnečného, aj keď chladného počasia (po upršanom máji) aj podarilo.

Súťaže sme ukončili na futbalovom ihrisku, kde sa nám prišli predviesť psovodi zo zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí mali so svojimi psíkmi pripravený veľmi pekný program.

Za všetkých učiteľov ďakujem deťom, že súťažili pre zábavu a v rámci fair play. Tak sme si mohli spolu užiť super deň. Ďakujem pánovi starostovi za pomoc pri organizácii a za zakúpené vecné ceny, ktoré si medzi sebou rozdelili najlepší bežci. 📷

Skús pokus 🥇

V celoslovenskej súťaži Skús pokus 3, pod záštitou firmy Slovnaft, sa naše dve veľmi šikovné dievčatá P. Krakovská a J. Hanková, umiestnili so svojim videom v ktorom skúmali hustotu látok na 1. mieste v kategórii fyzika. Porota veľmi kladne hodnotila samotný pokus, ale aj technické spracovanie videa. Gratulujeme 📷

Geografia 🌍

Spoločenská hra o turistických zaujímavostiach Slovenska? Prečo nie. Na hodinách geografie, začali žiaci 8. a 9. ročníka, v rámci projektového vyučovania, vytvárať svoje hry.

Budeme sledovať, čo sa im podarí  vytvoriť... 🤓 📷

Jesenné prázdniny začínajú za...

Dní
Hodín