Skip to main content

ObrazokArchivClankovOK

Dejepisná olympiáda 🥉

Aj tento školský rok sa naši žiaci zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorá sa uskutočnila 8. 2. 2023 v ZŠ Zárevúca v Ružomberku. Úspešne sa popasovali s náročnou monotematickou témou – Dejiny techniky a technológie, s ročníkovým učivom i regionálnymi dejinami.
Ozaj, vedeli by ste odpovedať na tieto otázky z dejín dolného Liptova? „Nachádzate sa v Kostole sv. Michala Archanjela. Aké najbližšie historické pamiatky by ste mohli nájsť v jeho okolí?“ alebo „Vybrali ste sa na turistiku. Prechádzate po trase z Likavky do Turíka. Aké historické pamiatky či náleziská môžete navštíviť na tejto trase?“ Naši historici výborne zvládli svoje úlohy. Nellka Mesiarová (6. A) a Alex Horváth (9. A) boli úspešnými riešiteľmi. Srdečne blahoželáme Miškovi Vrzgulovi (9. A) za krásne 3. miesto v kategórii C a Darinke Matulovej (8. A) tiež za perfektné 3. miesto v kategórii D. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy! 📷
Keď navštívite našu webovú stránku, ak nám dáte súhlas, použijeme súbory cookie, ktoré nám umožnia zhromažďovať údaje pre súhrnné štatistiky a zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy. Ak si to neželáte, použijeme súbory cookie iba na zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy (nevyhnutné súbory cookie). Ak nevyberiete žiadnu z týchto dvoch možností, nebudú nasadené žiadne súbor cookie, ale banner sa znova zobrazí pri každom vstupe na našu stránku.