ObrazokArchivClankovOK

Deň jazykov 🌍

Ovládanie jazyka pomáha otvárať bránu k inej kultúre a spoločnosti. Preto dňa  27. septembra sa v našej škole niesol v duchu rôznorodosti európskych kultúr. Žiaci všetkých ročníkov si potrebu učenia sa jazykov pripomenuli rôznymi aktivitami pripravenými v anglickom jazyku, ktorý sa na našej škole vyučuje, so zameraním na krajiny, ktoré patria do EÚ. Všetky hodiny zamerané na DEŇ EURÓPSKYCH JAZYKOV boli spestrené kreatívnymi činnosťami, vytváraním obrázkových slovníkov, či hrami so slovíčkami. Starší žiaci mali možnosť otestovať si svoje vedomosti v rôznych kvízoch s európskou a jazykovou tematikou.

Zamýšľali sa nad otázkami „why“- prečo je dobré učiť sa cudzie jazyky a „how“- akými rôznymi spôsobmi si dokážeme jazyky osvojiť. Mnohé z aktivít boli aj kreatívneho charakteru, takže pri pohľade na výtvory našich žiakov si tento deň budeme pripomínať ešte oveľa dlhšie. Tvorivú atmosféru podfarbovali aj žiaci s výtvarným nadaním, ktorí sa podieľali na návrhu dizajnu trička jazykov, ktoré spájajú. Nie nadarmo sa hovorí: “Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“  A Vy máte možnosť nahliadnuť do nášho DŇA EURÓPSKYCH JAZYKOV prostredníctvom fotografií. 📷

© 2018

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.