Ako sa žilo v minulosti
11. decembra sme zavítali na návštevu ku tete Veronike a akoby šibnutím čarovného prútika sme sa preniesli do minulosti. Prostredníctvom jej pútavého rozprávania spojeného s ukážkami rôznych predmetov a vecí, sme sa oboznámili so životom našich prastarých rodičov. Všade okolo nás dýchala atmosféra minulosti. Teta Veronika nám ku každému predmetu porozprávala zaujímavý príbeh a ukázala, na čo sa používal. Veľmi sa nám páčili hračky, betlehem, kroje a vianočný stromček, ktorý nádherne cinkal.
Ďakujeme tete Veronike, že nám priblížila život a zvyky našich predkov a že ich sprostredkúva ďalej mladším generáciám, čím v nich pomáha upevňovať hrdosť na našu kultúru.
